W planach jest termomodernizacja budynków kolskiego szpitala

0
70
DSC08808

W planach jest inwestycja polegająca na termomodernizacji budynków kolskiego szpitala. Samorząd Powiatu Kolskiego stara się o dotację na realizację tego zadania. Wczoraj, tj. 6 lipca br., w Starostwie Powiatowym w Kole gościł zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski, który poinformował, że wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków szpitalnych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole w formie dotacji w ramach programu priorytetowego nr 3.4.1 „Budownictwo Energooszczędne Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” przeszedł I etap i uzyskał pozytywną ocenę formalną.

Całkowity koszt modernizacji wg rekomendowanego wariantu wyniesie 2 066 284 złotych. W tym 1 792 377 złotych (86,74%) stanowi dofinansowanie kosztów kwalifikowanych ze środków NFOŚiGW, a 273 907 złotych (13,26%) będzie pożyczką ze środków NFOŚiGW.

Przedsięwzięcie obejmuje 6 budynków szpitalnych, w których przeprowadzone będą usprawnienia modernizacyjne. Są to: budynek administracyjny, budynek kotłowni, oddział wewnętrzny II, prosektorium, budynek warsztatowy i budynek główny.

Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii cieplnej i elektrycznej w budynkach szpitalnych, jak również do poprawy warunków użytkowych obiektów poprzez poprawę komfortu cieplnego użytkowników oraz wpłynie na poprawę świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Koła. Dodatkowo promowane będą odnawialne źródła energii.

W spotkaniu uczestniczyli posłowie na Sejm RP: Leszek Galemba oraz Witold Czarnecki, starosta kolski Robert Kropidłowski oraz burmistrz Koła Krzysztof Witkowski.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here