W najbliższą niedzielę, 29 lipca, kolejna akcja krwiodawstwa!

0
163

W najbliższą niedzielę, 29 lipca br., od 9.00 do 13.00, w domu parafialnym przy kolskiej farze, odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa.

Klub Młodzieżowy Honorowych Dawców Krwi PCK w Kole z prezes Sylwią Pokrywczyńską, Oddział Rejonowy PCK w Kole z kierownik Zofią Rowecką oraz parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole organizują kolejną akcję honorowego krwiodawstwa. Zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 lipca br., w sali domu parafialnego przy kolskiej farze.

Przypominamy, że dawcą krwi może być osoba zdrowa w wieku od 18. do 65. roku życia, ważąca co najmniej 50 kilogramów, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonała u siebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie miała wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych i nie była leczona krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Szczegółowych informacji na temat krwiodawstwa udzielać będą pracownicy PCK. Przy okazji przypominają, że oddający krew nie powinni być na czczo. Ważne jest też, by byli po śniadaniu.

Trwają wakacje, a to czas, kiedy ratująca ludzkie zdrowie i życie krew jest szczególnie potrzebna, a aktualnie w bankach krwi jej brakuje. Stąd apel organizatorów zbiórki do potencjalnych dawców o pomoc w jej gromadzeniu.