W mieszkaniu ulatniał się tlenek węgla. Zadziałała czujka

0
68

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole, w sobotę, 13 lutego br., o godzinie 21.56, przyjęło telefoniczne zgłoszenie o zadziałaniu czujki tlenku węgla w budynku przy ulicy Toruńskiej w Kole. Na miejsce udali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej „Koło nad Wartą”. Po przybyciu zastali czujkę tlenku węgla, która wydawała sygnał akustyczny, a w mieszkaniu 5 osób.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali mieszkańców i sprawdzili miernikiem wielogazowym całe mieszkanie pod kątem występowania tlenku węgla. Miernik potwierdził obecność czadu. Ratownicy wygasili piec oraz przewietrzyli całe mieszkanie. Działania ratownicze przez 36 minut prowadziło 14 strażaków.

źródło i zdjęcia: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here