W kwestach w Kole i Kłodawie więcej niż rok temu!

1
186
kwesta-1

To była 18. edycja kwesty, jaka odbyła się na przy dwóch kolskich cmentarzach. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, 31 października zbiórka zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą miała miejsce przy cmentarzu parafialnym przy ulicy Poniatowskiego. Tego dnia wolontariusze zebrali 3 255 zł i 2 euro. Drugiego dnia, czyli we Wszystkich Świętych, kwestujący obecni byli przy bramie wejściowej na cmentarz ekumeniczny. Tam do puszek trafiło 668 zł. Obie kwoty są wyższe od zeszłorocznych. Przypomnijmy, że w 2018 roku zebrano odpowiednio 2 853 zł i 650 złotych.

Dużym, rekordowym wynikiem, zakończyła się kwesta w Kłodawie. Nad Rgilewką wolontariusze, wśród których nie brakowało osób znanych z życia społecznego, samorządowego i kulturalnego, kwestowali trzy dni, tj, od 31 października do 2 listopada. Udało się im zgromadzić aż 13 359,25 zł oraz 5 euro. Warto zaznaczyć, że rok temu kwota opiewała na 11 231,27 i 6 euro.

Zarówno w Kole, jak i w Kłodawie, zgromadzone środki przeznaczone zostaną na renowację historycznych i zabytkowych płyt nagrobnych i grobów.

zdjęcie: Urząd Miejski w Kole

IMG_4103

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. Oczywiście nie wszystkim się podoba ta akcja. Łatwiej jest krytykować wszystkich i wszystko. Trudniej samemu coś zrobić lub choćby podłączyć się do inicjatywy innych. Nasz naród jest niestety podzielony i dobre inicjatywy,w tym praca “przeciwników politycznych” jest z definicji źle postrzegana i skutkuje poszukiwaniem najdrobniejszych nawet błędów w celu deprecjonowania. Nie potrafimy znaleźć wspólnego celu, celu, który nas łączy : wspólne dobro. Pan Ireneusz Niewiarowski robi swoje i robi to bardzo dobrze. Publikacje o dziejach naszego regionu nie tylko wyjaśniają jego motywacje ale uczą patriotyzmu, mrówczej pracy, uczciwości i wielu innych cech tak potrzebnych naszej społeczności Dlatego będę popierał i angażował się w takie przedsięwzięcia. Paweł Witkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here