W kolskich DPS-ach trwają szczepienia przeciw COVID-19

0
103

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19, w poniedziałek, 18 stycznia br. ruszyły szczepienia w domach pomocy społecznej i zakładach opiekuńczo-leczniczych w całym kraju.

Z informacji uzyskanych od dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole Agnieszki Rusin wynika, że w DPS-ie przy ulicy Poniatowskiego zgłoszonych do szczepień zostało 99 mieszkańców na 108 aktualnie przebywających w placówce oraz 29 pracowników. Zainteresowanie szczepieniami jest zatem bardzo wysokie. Pierwszego dnia szczepień, czyli 18 stycznia, preparat podano 6 osobom, natomiast 60 kolejnych osób zaplanowano zaszczepić jutro, tj. 21 stycznia. Następne szczepienia odbędą się w kolejnych dniach. Do pensjonariuszy ośrodka przybywa zespół szczepiący, natomiast pracownicy na szczepienia zgłaszają się w punkcie szczepień w kolskim szpitalu. Pierwsi preparat przeciw COVD-19 otrzymali dziś, tj. w środę, 20 stycznia br. Pensjonariusze zaszczepieni 18 stycznia czują się dobrze.

W DPS-ie przy ulicy Bliznej do szczepień zgłosiło się 10 pracowników oraz 40 mieszkańców spośród 41 aktualnie przebywających w placówce. Szczepienie rozpoczęło się dziś, tj. 20 stycznia. Preparat przeciw COVID-19 otrzymało pierwszych 5 pracowników, natomiast szczepienie mieszkańców DPS-u zaplanowano od czwartku, 28 stycznia br.

W październiku oraz grudniu ub. roku, najpierw w DPS-ie przy Bliznej, a następnie przy Poniatowskiego, wykryto ogniska zakażenia koronawirusem. Od tego czasu upłynął termin 4 tygodni, po których osoby, które zakażenie przeszły, mogą zostać zaszczepione. Ponadto odbyły one konsultacje z lekarzem.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here