W kolskich DPS-ach trwają szczepienia przeciw COVID-19

0
117

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19, w poniedziałek, 18 stycznia br. ruszyły szczepienia w domach pomocy społecznej i zakładach opiekuńczo-leczniczych w całym kraju.

Z informacji uzyskanych od dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole Agnieszki Rusin wynika, że w DPS-ie przy ulicy Poniatowskiego zgłoszonych do szczepień zostało 99 mieszkańców na 108 aktualnie przebywających w placówce oraz 29 pracowników. Zainteresowanie szczepieniami jest zatem bardzo wysokie. Pierwszego dnia szczepień, czyli 18 stycznia, preparat podano 6 osobom, natomiast 60 kolejnych osób zaplanowano zaszczepić jutro, tj. 21 stycznia. Następne szczepienia odbędą się w kolejnych dniach. Do pensjonariuszy ośrodka przybywa zespół szczepiący, natomiast pracownicy na szczepienia zgłaszają się w punkcie szczepień w kolskim szpitalu. Pierwsi preparat przeciw COVD-19 otrzymali dziś, tj. w środę, 20 stycznia br. Pensjonariusze zaszczepieni 18 stycznia czują się dobrze.

W DPS-ie przy ulicy Bliznej do szczepień zgłosiło się 10 pracowników oraz 40 mieszkańców spośród 41 aktualnie przebywających w placówce. Szczepienie rozpoczęło się dziś, tj. 20 stycznia. Preparat przeciw COVID-19 otrzymało pierwszych 5 pracowników, natomiast szczepienie mieszkańców DPS-u zaplanowano od czwartku, 28 stycznia br.

W październiku oraz grudniu ub. roku, najpierw w DPS-ie przy Bliznej, a następnie przy Poniatowskiego, wykryto ogniska zakażenia koronawirusem. Od tego czasu upłynął termin 4 tygodni, po których osoby, które zakażenie przeszły, mogą zostać zaszczepione. Ponadto odbyły one konsultacje z lekarzem.