W Kole trzy orszaki utworzą jeden. Święto Trzech Króli już w najbliższą niedzielę!

0
311

Podobnie jak w latach ubiegłych, 6 stycznia przez Koło przejdzie Orszak Trzech Króli. Pochód wyruszy około godz. 12.45 z trzech parafii: Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej oraz Świętego Bogumiła. Wszystkie skierują się w stronę parkingu przed siedzibą starostwa.

Z fary orszak podąży ulicami Mickiewicza, Nowowarszawską, Sienkiewicza i Wojciechowskiego. Ten z parafii Matki Bożej Częstochowskiej przejdzie ulicami Blizną Wojciechowskiego, Niezłomnych i Prusa, a z kościoła pw. św. Bogumiła – Konopnickiej, 3 Maja, Sienkiewicza i Wojciechowskiego. Około godz. 13.15 wszystkie spotkają się na parkingu przed urzędem starostwa i uformują wspólny orszak, który uda się w dalszą drogę do parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

Zakończenie świętowania przewidziane jest około 14.15. Organizatorzy zapraszają do licznego udziału w celebrowaniu święta Objawienia Pańskiego, znanego jako święto Trzech Króli.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here