W kłodawskiej SP nr 2 “Co (po)wiecie o kolskim powiecie?”

0
80

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie realizuje projekt pt. „Co (po)wiecie o kolskim powiecie?” współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Kole i Kłodawskie Stowarzyszenie Szkolne „Rawita”. Celem projektu jest rozbudzanie zainteresowania historią i współczesnością regionu, szacunku i miłości do małej ojczyzny oraz dumy z jej osiągnięć. Uczniowie kłodawskiej „dwójki” rozpoczęli realizację projektu od zgromadzenia informacji o miejscowościach i gminach powiatu kolskiego. Klasy przygotowały plakaty zawierające ważne informacje oraz mało znane ciekawostki z poszczególnych gmin, a prezentacja plakatów posłużyła do wzajemnego uczenia się. Podsumowaniem tej części projektu był piknik – wystawa pt. W KOLE CZASU…, który odbył się w środę, 23 września 2020 roku, na boisku szkoły z zachowaniem wymogów sanitarnych, a w jego organizację włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie.

Projekt swoją obecnością wsparli radni powiatu kolskiego i gminy Kłodawa oraz wiceburmistrz Kłodawy Katarzyna Hamiga. Podczas wystawy zaprezentowano prace artystów i twórców ludowych, poezję i twórczość pisarską oraz stroje i zbiory historyczne. W pięknej scenerii, wśród wrzosów i jesiennych kwiatów, można było podziwiać prace Jadwigi Pomianowskiej-Wilde, Jadwigi Tyksińskiej, Danuty Ostrowskiej, Urszuli Ostrowskiej i Katarzyny Szołajskiej, której pokaz sypania piaskiem cieszył się dużym powodzeniem. Ważnym punktem wystawy były prace Koła Hafciarskiego „Finezja”, wystawa numizmatów oraz kolskiego fajansu. Główną atrakcją imprezy był występ Zespołu Ludowego Kłodawiacy. Uczniowie zaprezentowali tańce – zabawy z regionu Wielkopolski, które zadedykowali zmarłej w ubiegłym roku artystce ludowej Halinie Ostrowskiej.

źródło i zdjęcia: SP nr 2 w Kłodawie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here