W Kiełczewie Smużnym Pierwszym przecięli wstęgę [FOTO]

0
274
DSC00124

Otwarta Strefa Aktywności w Kiełczewie Smużnym Pierwszym oficjalnie została oddana do użytku. Co prawda, już od kilku tygodni jest dostępna, niemniej wczoraj uroczyście przecięto wstęgę. Dokonali tego zaproszeni goście, wśród których nie brakło posła na Sejm RP Leszka Galemby oraz wójta gminy Koło, Mariusza Rybczyńskiego.

W szkolnej uroczystości, bowiem OSA położona jest na terenie miejscowej placówki oświatowej, uczestniczyło wielu gości. Byli samorządowcy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, przedstawiciele rady rodziców oraz proboszcz parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła we Wrzącej Wielkiej, ks. Marcin Sadownik, który poświęcił i pobłogosławił nowy sportowy obiekt. – To dla nas bardzo ważny moment. Cieszę się, że na terenie naszej szkoły on powstał, bo przyznam, że będzie dopełnieniem naszej maleńkiej sali gimnastycznej, a w zasadzie sali zastępczej. Na pewno bardzo często będziemy z niego korzystać. Mam też nadzieję, że korzystać z niego będą okoliczni mieszkańcy – powiedziała dyrektor Halina Kujawa, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania placu rekreacji. – Małe może być piękne. Ta szkoła jest sercem miejscowości. Tu tworzy się życie społeczne, a OSA ma służyć całej społeczności. W gminie mamy już kilka takich obiektów, a dziś gratuluję mieszkańcom i społeczności szkoły w Kielczewie – powiedział poseł Leszek Galemba, obiecując dalsze wsparcie szkoły z myślą o sali gimnastycznej, której bardzo brakuje. Do gratulacji i życzeń dołączyli wójt gminy Koło, przewodniczący organu stanowiącego samorządu, przewodniczący rady rodziców, proboszcz parafii we Wrzącej Wielkiej oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

Po przemówieniach przyszedł czas na popisy uczniów. I nie były to tylko występy wokalne i taneczne, ale również… gimnastyczne. A wszystko pod hasłem „Od aktywności do zdrowia”.

Otwarta Strefa Aktywności w Kiełczewie Smużnym Pierwszym składa się 6 urządzeń: twister, orbitrek, wioślarz, wioślarz, stepper i poręcz równoległa. Strefa relaksu wyposażona jest w małą architekturę, czyli stół do gry w szachy i chińczyka, labirynt, huśtawkę bocianie gniazdo oraz stojaki rowerowe 5-stanowiskowe.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – OSA Edycja 2019. Całkowita wartość inwestycji opiewa na 95 284,15 zł.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości w Kiełczewie. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here