W gminie Koło zabezpieczyli środki na wóz strażacki i remonty w szkołach

0
81

Radni gminy Koło, podczas minionej sesji, jednomyślnie przyjęli zaproponowane im zmiany w tegorocznym budżecie. Wśród nich znalazły się dwie, które są bardzo istotne dla druhów oraz uczniów i nauczycieli trzech gminnych szkół. Otóż samorządowcy przeznaczyli 400.000 złotych, jako wkład własny, na zakup pojazdu pożarniczo-gaśniczego dla OSP we Wrzącej Wielkiej. Zabezpieczenie tych środków pozwoli na podjęcie starań o otrzymanie dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do zakupu nowego wozu.

Druga poważna pula pieniędzy została skierowana na potrzeby gminnej oświaty, Chodzi o ponad 500.000 złotych, które zostaną wykorzystane na dostosowanie i adaptacje pomieszczeń w szkołach, dzięki czemu będą one piękniały. W SP w Powierciu planowany jest remont najstarszej części obiektu, we Wrzącej Wielkiej ma powstać nowa klasa z uwagi na fakt, że przybywa uczniów, a w Sokołowie – klasa dla młodszych roczników.

Prace modernizacyjne i remontowe mają zostać przeprowadzone do końca sierpnia br., by nowy rok szkolny uczniowie rozpoczęli w odnowionych i dostosowanych do ich potrzeb wnętrzach.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here