W gminie Koło rozmawiali o pomocy w zakupie laparoskopu

0
181
DSC04877

W styczniu br. dyrektor kolskiego szpitala Iwona Wiśniewska zorganizowała spotkanie, na które zaprosiła włodarzy gmin powiatu kolskiego. Dotyczyło ono przedstawienia nowego kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego, jak również zapoznania z zaletami i możliwościami laparoskopu, który chciałaby zakupić do lecznicy. Na spotkanie przybyło tylko czterech reprezentantów samorządów, więc szefowa placówki zdecydowała się na wysłanie pisma do gmin z prośbą o wsparcie zakupu tego urządzenia. Laparoskop kosztuje aż 480.000 złotych, więc pragnęłam zachęcić włodarzy do wsparcia finansowego jego zakupu – powiedziała dyrektor Wiśniewska, zaznaczając, że spotkała się z opiniami, iż zakup powinien sfinansować Powiat Kolski. – Ale w tym roku partycypuje on w kosztach remontu oddziału chirurgicznego w kwocie powyżej 5 mln złotych. W związku z tym uważam, że możliwości w zakresie wsparcia szpitala są na wyczerpaniu, stąd moja prośba do gmin, tym bardziej, że z usług medycznych lecznicy korzystają mieszkańcy całego powiatu.

W piśmie, oprócz prośby o finansową pomoc, zawarła m.in. informację, że zabiegi laparoskopowe są znacznie mniej inwazyjne niż tradycyjne, a pacjenci szybciej wracają do zdrowia. – Gdyby samorządy zechciały w jednakowym stopniu pomóc w zakupie laparoskopu, to kwota około 40.000 złotych od każdego i nasz wkład własny, który bylibyśmy w stanie wygenerować, pozwoliłyby na dokonanie zakupu tego nowoczesnego urządzenia – poinformowała dyrektor kolskiego SP ZOZ-u.

List dyrektor Iwony Wiśniewskiej został odczytany m.in. podczas sesji Rady Gminy Koło. – Temat ten był przedmiotem dyskusji podczas obrad komisji. Jest dobra wola, by tej pomocy udzielić, ale tym zajmować się będziemy jeszcze w dalszym toku obrad, a decyzję podejmiemy podczas kolejnych posiedzeń komisyjnych i sesyjnych – skomentował przewodniczący Władysław Włodarczyk. Zapytany, jaka ewentualnie kwota jest brana pod uwagę, poinformował, że jest to suma między 20 a 40 tysięcy złotych. – Rozumiemy sytuację szpitala i go wesprzemy, ale kwota ostateczna nie padła. Zobaczymy też, jaki będzie odzew innych samorządów dodał przewodniczący Rady Gminy Koło.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here