W gminie Babiak podziękowali za rolniczy trud [FOTO]

0
246

Najładniejszy wieniec dożynkowy wykonało sołectwo Dębno Królewskie. Drugie miejsce zajęło sołectwo Brzezie, a trzecie – Janowice. Pozostałe kilkanaście wieńców otrzymało wyróżnienie. Taki był werdykt komisji oceniającej zbożowo-owocowo-warzywne kompozycje, które z okazji tegorocznego Święta Plonów powstały z gminie Babiak. Zanim jednak jurorzy pod przewodnictwem wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Babiaku Dariusza Wiśniewskiego ogłosili wyniki obrad, do zebranych ze słowami podziękowania za rolniczą pracę zwrócił się wójt Wojciech Chojnowski. – Z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością spoglądam na te cudowne wieńce i wspaniałe chleby, które przyniosły dziś delegacje z poszczególnych sołectw – mówił włodarz. – Szacunek dla chleba – symbolu pracy rolnika jest dowodem na to, że potrafimy być razem nawet w niełatwych czasach. Kiedy czujemy zapach świeżego chleba, kiedy nasze oczy radują te przepiękne wieńce dożynkowe, to dla takich chwil warto mieć refleksję tego, jak ważna jest nasza solidarność, współdziałanie i zrozumienie potrzeb, ale także możliwości innych. Stąd moja wielka wdzięczność, szacunek i podziw dla wszystkich, którzy do tego symbolicznego chleba dorzucili choćby jedno ziarno.

Gminne Święto Plonów – jak nakazuje tradycja – rozpoczęło się dziękczynną modlitwą za zbiory. Towarzyszyło im także przekazanie włodarzowi dorodnych bochnów przez starostów dożynek, którymi w tym roku byli państwo Agnieszka i Łukasz Mrukowie ze Stefanowa w sołectwie Żurawieniec. W części artystycznej z przyśpiewkami wystąpił zespół śpiewaczy Kujawy Borowe.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here