W domu wspólnoty, „Betlejem”, wyładowali zebraną żywność!

0
372

Dojechali, wyładowali żywność i usłyszeli słowa podziękowania. Wspólnota „Chleb Życia” otrzymała niemal 4 tony artykułów spożywczych. Z podstawowych produktów, o które prosiła siostra, w ciężarówce znalazło się: 355 kg kaszy, 510 kg cukru, 566 kg makaronu, 486 kg ryżu, 240 kg konserw, 221 kg soli i 325 kg margaryny. Oprócz tego olej, przetwory, kawa, herbata, płatki, groch, fasola, ciastka, zupki, kisiele, przyprawy oraz 216 serków i 60 sztuk maślanki z kolskiej mleczarni.

Członkowie Stowarzyszenia „W Koło Pomagam”, w piątek, 8 marca, wyjechali do Warszawy, gdzie w domu wspólnoty „Betlejem” rozładowali dary. Zostaną one podzielone do 3 domy w Warszawie oraz przekazane do domów w Świętokrzyskiem, gdzie też są potrzebujący. W „Betlejem” zostaliśmy przyjęci przez opiekuna, pana Jarka, który wszystko nam pokazał, oprowadził nas po całym domu i opowiedział o wspólnocie. W placówce tej znajduję się ponad 70 osób, bardzo schorowanych, po amputacjach i z wieloma różnymi dolegliwościach oraz problemami. Z siostrą Małgorzatą, nie mogliśmy się jednak spotkać. Siostra mieszka 200 km od Warszawy, w Górach Świętokrzyskich. Dostaliśmy natomiast osobiste zaproszenie do jednego z domów wspólnoty, z którego na pewno skorzystamy i pojedziemy do tej wspaniałej kobiety – mówią organizatorzy, przekazując, że siostra z całego serca dziękuje za wspaniały dar wszystkim, którzy się do niego przyczynili. Instytucje i osoby zaangażowane w akcję organizatorzy wypisali na plakacie, który podarowali siostrze Małgorzacie.

źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie „W Koło Pomagam

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here