W Brdowie zainaugurowali sezon marszowy

0
131

Członkowie Młodzieżowego Klubu Sportowego „Brdów” zainaugurowali sezon nordic walking. Pierwszy tegoroczny zimowy marsz odbył się dziś, tj. 10 lutego br. Na pierwszy z czterech marszów, składających się na Grand Prix MKS Brdów 2019, stawiło się 69 miłośników spacerów i rekreacji na świeżym powietrzu. Byli to mieszkańcy m. in. Brdowa, Koła, Grzegorzewa, Babiaka, Psar i Modzerowa. Pogoda im dopisała, a piękne słońce było dodatkową zachętą, aby wyjść z domu i wspólnie z innymi przemaszerować wyznaczony odcinek.

Trasa wiodła sprzed budynku szkoły, drogą przy Jeziorze Brdowskim do Polonisza, przez Kolonię od Babiaka, i z powrotem do szkoły. Uczestnicy przeszli zatem około 7,5 km, by po powrocie skosztować gorącego żurku. Na zakończenie członkowie zarządu MKS „Brdów” wręczyli im okolicznościowe medale.

Kolejne marsze z serii Grand Prix odbędą się w maju i kwietniu. Czwarty Marsz Śladami Powstańczych Walk zaplanowano na 28 kwietnia 2018 roku (zapisy elektroniczne dostępne w linku https://foxter-sport.pl/4-bieg-i-marsz—ladami-powstanczych-walk-2019).

Letni Nordic Walking przewidziano natomiast na 26 maja 2019 roku, a 4. Mikołajkowy Nordic Walking odbędzie się 8 grudnia 2019 roku. – Zimowym marszem zaczynamy nowy sezon naszej działalności. Wiemy, że marsze są coraz bardziej popularne wśród mieszkańców Brdowa, gminy Babiak i powiatu kolskiego – powiedział Bartosz Mikołajczyk, prezes MKS-u „Brdów”. – Nie liczyliśmy na taką frekwencję. Spodziewaliśmy się około 40-50 uczestników, a przybyło prawie 70. To dla nas ogromna radość, że coraz więcej ludzi, w tym młodych, chce wyjść z domu – dodał wiceprezes, Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here