W Brdowie, z Naukobusem CNK, zgłębiali tajniki wiedzy [FOTO]

0
270

W listopadzie ub. roku był w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole, a wczoraj i dziś tajniki wiedzy mogli z nim zgłębiać uczniowie z gminy Babiak i okolic. Mowa o Naukobusie Centrum Nauki Kopernik, który gościł w Zespole Szkół w Brdowie.

Przy pomocy Klubu Młodych Odkrywców Kolska Wyspa i działającego w jego szeregach Michała Kazimierczaka szkolne eksponaty z Centrum Nauki Kopernik dotarły do Zespołu Szkół w Brdowie. Jesienią ubiegłego roku eksperymentów w świecie wiedzy, odkrywania tajemnic ludzkich zmysłów i zgłębiania anatomii człowieka zasmakować mogli uczniowie SP nr 2 w Kole. Tym razem sposobność taką otrzymali nie tylko uczniowie, ale także dorośli, którzy odwiedzili salę gimnastyczną brdowskiej placówki oświatowej. Przez dwa dni korzystali ze stacji badawczych i poprzez doświadczenia zgłębiali prawa rządzące nauką. Do dyspozycji mieli 20 stanowisk, które pozwoliły im poznać i zrozumieć tajniki przedmiotów ścisłych. W zgłębianiu wiedzy uczestnikom pomagało troje animatorów CNK. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”, zawierający propozycje doświadczeń, które mogą samodzielnie przeprowadzić w domu.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką. Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.