W Brdowie, z Naukobusem CNK, zgłębiali tajniki wiedzy [FOTO]

0
184

W listopadzie ub. roku był w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole, a wczoraj i dziś tajniki wiedzy mogli z nim zgłębiać uczniowie z gminy Babiak i okolic. Mowa o Naukobusie Centrum Nauki Kopernik, który gościł w Zespole Szkół w Brdowie.

Przy pomocy Klubu Młodych Odkrywców Kolska Wyspa i działającego w jego szeregach Michała Kazimierczaka szkolne eksponaty z Centrum Nauki Kopernik dotarły do Zespołu Szkół w Brdowie. Jesienią ubiegłego roku eksperymentów w świecie wiedzy, odkrywania tajemnic ludzkich zmysłów i zgłębiania anatomii człowieka zasmakować mogli uczniowie SP nr 2 w Kole. Tym razem sposobność taką otrzymali nie tylko uczniowie, ale także dorośli, którzy odwiedzili salę gimnastyczną brdowskiej placówki oświatowej. Przez dwa dni korzystali ze stacji badawczych i poprzez doświadczenia zgłębiali prawa rządzące nauką. Do dyspozycji mieli 20 stanowisk, które pozwoliły im poznać i zrozumieć tajniki przedmiotów ścisłych. W zgłębianiu wiedzy uczestnikom pomagało troje animatorów CNK. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”, zawierający propozycje doświadczeń, które mogą samodzielnie przeprowadzić w domu.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką. Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here