W Babiaku powstaje mural na 100-lecie odzyskania niepodległości

0
187
Okazałym muralem, który powstaje na elewacji Szkoły Podstawowej w Babiaku samorządowcy gminy Babiak chcą zaakcentować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gmina Babiak, włączając się w ogólnopolskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pragnie upamiętnić dni, kiedy nasza ojczyzna po 123 latach niewoli stała się suwerennym i wolnym państwem. Wzorem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej składamy hołd wszystkim, którzy przyczynili się do tego historycznego wydarzenia i dali wspaniały świadectwo swojej wielkiej miłości do ojczyzny – powiedział podczas minionej sesji wójt Wojciech Chojnowski, rekomendując radnym podjęcie uchwały w tym zakresie. Mural zostanie w znaczący sposób dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i mamy nadzieję, że w listopadzie będziemy mogli go podziwiać.
Wiele wskazuje na to, że dzieło będzie gotowe na obchody, bowiem już można śledzić poczynania artysty, i to jak będzie wyglądał.
zdjęcie: Urząd Gminy w Babiaku

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here