W 80. rocznicę napaści Sowietów na Polskę oddali cześć Sybirakom [FOTO]

1
258
DSC08601

Odegraniem Hymnu Sybiraków i złożeniem kwiatów przed tablicą pamiątkową rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole z okazji 80. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku. Msza święta odprawiona w południe sprawowana była w intencji Sybiraków, którzy zginęli podczas wojny oraz tych, którzy – jak dziś powiedział w homilii proboszcz ks. kanonik, Władysław Waszak – przeżyli piekło na ziemi.

W eucharystii, oprócz wiernych i harcerzy, udział wzięli przedstawiciele Koła Terenowego Związku Sybiraków w Kole, burmistrz Krzysztof Witkowski oraz radna miejska Urszula Pękacz, sekretarz Powiatu Kolskiego, Artur Szafrański oraz reprezentująca posła na Sejm RP Leszka Galembę, Agnieszka Chojnacka. Delegacje złożyły wiązanki przed tablicą upamiętniającą ofiary terroru stalinowskiego, przy której znajduje się także ziemia z Katynia, Miednoje i Charkowa.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości w kościele.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. Dziwna niekonsekwencja w działaniach Pana Burmistrza. Z jednej strony czci pamięć osób zamordowanych przez totalitaryzm komunistyczny, a z drugiej zabiega, aby komunista wojciechowski nadal był patronem jednej z ulic Koła. Czyli co, Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here