Uzdolnieni i utalentowani uczniowie kolskich szkół wyróżnieni przez samorządowców [FOTO]

0
532

To była wyjątkowo miła uroczystość. A jej głównymi bohaterami byli uczniowie kolskich szkól podstawowych, którzy w sali sesyjnej miejskiego ratusza odebrali narody burmistrza Koła za wysokie wyniki i wyjątkowe osiągnięcia w różnych dziedzinach.

Aż 50 uczniów kolskich placówek oświatowych odebrało dziś dyplomy i nagrody, przygotowane dla nich za wybitne osiągnięcia. Wszyscy wyróżnieni osiągnęli w mijającym roku szkolnym średnią 5,0 lub wyższą, są laureatami olimpiad, konkursów, turniejów na szczeblu przynajmniej wojewódzkim, zajmując w nich jedną z czołowych lokat, lub mają wysokie osiągnięcia sportowe artystyczne.

Najliczniejszą grupę nagrodzonych stanowili wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole. Także najwybitniejszy uczeń, laureat wielu olimpiad i posiadacz średniej 6,0 jest uczniem tej placówki oświatowej. Jemu wiceburmistrz przyznała nagrodę specjalną.

W gronie uhonorowanych znalazły się także dziewczęta uczęszczające do SP nr 3 tworzące zespół Sonatka, które nie tylko wspaniale się uczą, ale z powodzeniem reprezentując Koło i powiat kolski na konkursach, przeglądach i innych, także ogólnokrajowych i międzynarodowych wydarzeniach muzycznych.
Nagrody utalentowanej młodzieży, w imieniu zastępcy włodarza, Elżbiety Modrzejewskiej, wręczały sekretarz Barbara Szelągowska-Bugajak oraz naczelnik Wydziału Oświaty. Katarzyna Michalak. Obie nie szczędziły uczniom pochwał i gratulacji, podkreślając, że ambitne młode pokolenie jest dumą społeczeństwa i nadzieją na jego przyszłość. Przy okazji życzyły obecnym zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Spotkanie w ratuszu przypieczętowało wspólne zdjęcie na tle miejskiego budynku oraz słodki poczęstunek.