Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i stracił prawo jazdy

0
244

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj w miejscowości Powiercie. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy jaguara, który po zderzeniu został przewieziony do szpitala. 48-latek, który kierował seatem, stracił prawo jazdy.

W Powierciu, wczoraj, około 16.00, doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 473 z drogą gminą prowadzącą do miejscowości Zawadki. Jak ustalili policjanci, 48-letni mieszkaniec gminy Koło, dojeżdżając do skrzyżowania z drogą wojewódzką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 21-latkowi znajdującemu się na drodze z pierwszeństwem. Jaguar został tak mocno uderzony, że wjechał do rowu po przeciwnej stronie jezdni. Po sprawdzeniu okazało się, że obaj kierujący byli trzeźwi. Jednak kierowca jaguara potrzebował pomocy lekarskiej i został przewieziony do kolskiego szpitala.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci drogówki kierującemu seatem zatrzymali prawo jazdy. Stanie on przed sądem, który zdecyduje o wymiarze kary.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here