Urządzenie do pomiaru jakości powietrza na budynku ZST w Kole. Dane dostępne na stronach internetowych

0
188

Zespół Szkół Technicznych w Kole może pochwalić się sensorem mierzenia jakości powietrza wraz z zestawem edukacyjnym, czyli monitorem i komputerem sterującym treściami edukacyjnymi. Zakup urządzenia sfinansował samorząd powiatowy. Jego wartość to nieco ponad 4.300 zł. Sprzęt wzmocni bazę dydaktyczną placówki, a jednocześnie da mieszkańcom możliwość śledzenia stanu powietrza w mieście. 

Aktualne dane z urządzenia pomiarowego można śledzić na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Kole oraz Urzędu Miejskiego Koła.

Oficjalnemu przekazaniu urządzenia, które pokazuje jakość powietrza w Kole, towarzyszyła dyskusja naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kole, Jacka Nowaczyka z młodzieżą Technikum Ochrony Środowiska ZST w Kole. Jej głównym tematem był smog. Uczestniczy spotkania otrzymali też broszury informujące o tym, jak możemy ograniczyć występowanie tego niekorzystnego dla zdrowia zjawiska.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here