Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Powierciu, w gminie Koło

0
886

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu, w gminie Koło, która przeszła generalny remont, zostało połączone z przyjęciem do szkolnej braci pierwszoklasistów. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, wśród których byli parlamentarzyści, reprezentujący ich asystenci, gminni samorządowcy, przedstawiciele wielu instytucji, organizacji i duchowieństwa, a także pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Specjalne podziękowania za wieloletnią współpracę ze szkołą, która zaowocowała powołaniem do życia Szkółki Wędkarskiej „Rozwielitka”, odebrał Jakub Kameduła.

Spotkanie uświetniły prezentacje sportowych i artystycznych umiejętności uczniów, również tych najmłodszych, którzy po złożeniu przysięgi oraz po pasowaniu przez dyrektor Edytę Ostruszkę stali się pełnoprawnymi uczniami.

W drugiej części spotkania o zakończonej inwestycji w Powierciu, jak również o działaniach samorządowców gminy Koło w odniesieniu do gminnej oświaty wiele informacji przekazał wójt Mariusz Rybczyński.

Do czterech szkół oraz dwóch gminnych przedszkoli uczęszcza 772 uczniów. – To nasze największe dobro i dlatego inwestujemy w oświatę. Na remonty w szkołach w Powierciu, Sokołowie, Wrzącej Wielkiej i Kiełczewie Smużnym Pierwszym z budżetu gminy, w 2021 roku, wydatkowaliśmy 850 000 złotych – poinformował włodarz, dodając, że samorząd także aplikuje i pozyskuje środki zewnętrzne. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, na zadanie „W Koło natura – edukacja ekologiczna w gminie koło, utworzenie trzech pracowni” planowana dotacja wynosi 75 000 złotych. Dotacja z tzw. rezerwy subwencji na wyposażenie pracowni geograficznej, biologicznej, fizycznej i chemicznej opiewa na 75 000 złotych.

Remonty trzech sal gimnastycznych w Powierciu, Sokołowie i Wrzącej Wielkiej kosztowały łącznie 1 426 998 złotych, a dofinansowanie opiewało na 765 600 złotych.

O inwestycjach w szkołach czytaj także: Trwają prace remontowe i modernizacyjne w szkołach na terenie gminy Koło

W najbliższych inwestycyjnych planach samorządu gminy Koło jest budowa przedszkola w Powierciu. Na to przedsięwzięcie gmina otrzymała dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 2,5 mln złotych. Obiekt ma być gotowy we wrześniu 2023 roku.

Czytaj więcej: Kolejne działania związane z budową przedszkola w Powierciu, w gminie Koło2

1

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here