Umowa na dofinansowanie projektu została podpisana

0
136
64662_img_0846

Umowa na dofinansowanie projektu została podpisana. W sali sesyjnej ratusza, dziś, marszałek Marek Woźniak oraz burmistrz Koła Krzysztof Witkowski sygnowali dokumenty, na mocy których miejski samorząd otrzyma dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ na realizację projektu pod nazwą „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Wielkopolskiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Miejską Koło”. Projekt wart jest ponad 1 mln 700 tys. zł, z czego nieco ponad 1 mln 194 tys. zł stanowi dotacja.

Realizacja dofinansowanego przedsięwzięcia ma służyć promocji małych i średnich lokalnych przedsiębiorstw, co przełoży się bezpośrednio na promocję całego regionu Wielkopolski.

O projekcie czytaj TUTAJ

Liczę, że działania te spowodują, iż o naszych przedsiębiorcach i walorach gospodarczych będzie słychać nie tylko w powiecie czy województwie. Będę informować państwa o etapach realizacji projektu. Dziś przedsiębiorstwa muszą się wyróżniać i stworzyć przewagę. Muszą być o krok przed innymi. Promocja jest bardzo potrzebna, by zostać zauważonympowiedział burmistrz Krzysztof Witkowski. – Koło znalazło się w elitarnym gronie trzech samorządów, które przygotowały tak dobre projekty promocyjne, że otrzymały dofinansowanie. To z naszej strony eksperyment na gruncie samorządów lokalnych. Uznaliśmy, że samorządy najlepiej wiedzą, komu i jak skutecznie pomóc. Dlatego będziemy się przyglądać realizacji. Kwota niemal 1.200.000 zł pozwoli samorządowi podać rękę małym i średnim przedsiębiorcom, czyli tym, które nie zawsze stać na inwestowanie w udział w targach, przyjmowanie zagranicznych gości czy akcje promocyjne, tak potrzebne, by pozyskiwać klientów, kontrahentów i inwestorów – zaznaczył marszałek Woźniak.

Burmistrz zapewnił, że środki zostaną należycie spożytkowane i że będzie sięgał po następne w kolejnym rozdaniu unijnych funduszy.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here