Ukradł paliwo z ciągnika rolniczego

0
127

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosił się mężczyzna, któremu skradziono paliwo z ciągnika rolniczego. Mundurowi jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. 50-letniemu mieszkańcowi Koła grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kolscy policjanci zostali poinformowani, że na terenie jednej z posesji w Kole dokonano kradzieży oleju napędowego z ciągnika. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pozostawił pojazd rolniczy na terenie nie swojej posesji, ale wcześniej uzgodnił to z jej właścicielem. Tam ubiegłej nocy nieznany sprawca, po zerwaniu kłódki i wyłamaniu zamykanego na klucz korka wlewu paliwa, ukradł ze zbiornika olej napędowy. Ponadto włamywacz przebił cztery opony pojazdu. Właściciel ciągnika wycenił szkody na 1.200 złotych.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcą kradzieży i uszkodzenia mienia jest właściciel posesji, na której ciągnik został zaparkowany. Mundurowi zabezpieczyli pojemnik z tworzywa sztucznego z zawartością skradzionego paliwa. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje zostaną mu przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenie mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here