Ukradł kasetkę z pieniędzmi. Grozi mu do 15 lat więzienia

0
284

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 28-latek zatrzymany w czwartkowy wieczór przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole. Śledczy ustalili, że mieszkaniec Zgierza włamał się do pomieszczenia gospodarczego samoobsługowej myjni samochodowej w Kole. Mężczyzna ukradł kasetkę z monetami wartości ponad 800 złotych, a następnie podjął próbę ucieczki przez policjantami. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem 26 października br. Po godzinie 22.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole przyjął zgłoszenie o podejrzanym zachowaniu mężczyzny w rejonie samoobsługowej myjni samochodowej. Według osoby zgłaszającej, mężczyzna mógł być sprawcą kradzieży. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i przystąpili do penetrowania przyległego terenu. Tam zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez osobę zgłaszającą. Człowiek ten podjął próbę ucieczkę, lecz po krótkim pościgu został przez policjantów zatrzymany. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Zgierza. Łupem włamywacza padła kasetka z monetami o łącznej wartości ponad 800 złotych. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że 28-latek był już wcześniej notowany za tego typu przestępstwa i przebywał w zakładach karnych. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Na wniosek policji, decyzją kolskiego sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Jest recydywistą, więc grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here