Ukradł kartę bankomatową koledze i regularnie z niej korzystał

0
207

Na początku kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosił się mieszkaniec gminy Osiek Mały, który powiadomił, że zgubił kartę bankomatową. Zgłaszający nie potrafił powiedzieć kiedy dokładnie ją utracił i w jakich okolicznościach. Wiedział, że sprawca oprócz karty, jest też w posiadaniu PIN-u, co umożliwiało mu dokonywanie wypłat z konta. Policjanci ustalili, że kartę bankomatową najprawdopodobniej przywłaszczył 21-letni kompan pokrzywdzonego, z którym w ostatnim czasie mężczyzna wielokrotnie pił alkohol. Po kilkudniowych działaniach, mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy Osiek Mały, podejrzanego o przestępstwo. Jak się okazało, 21-latek przez kilka tygodni wypłacał pieniądze z konta, a także płacił za zakupy. Łącznie dokonał kilkudziesięciu transakcji na kwotę około 30 000 złotych. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem do konta bankowego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, by używając karty płatniczej pamiętajmy o tym, aby PIN do karty nie był zapisany na niej samej, nie przechowujmy numeru PIN razem z kartą i nie udostępniajmy go osobom trzecim.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here