Ujawnili 143 wykroczenia, z których 45 popełnili piesi

2
214
Kolscy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze z całej Wielkopolski, przeprowadzili trzydniowe działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych oraz przyglądali się bacznie zachowaniom kierowców wobec pieszych. W trakcie działań ujawniono ponad 140 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Na terenie całej Wielkopolski, od 6 do 8 marca br., przeprowadzono działania pod nazwą „NURD – zero tolerancji”, które miały na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń oraz zwiększenie świadomości kierowców i pieszych, dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
W trzydniowych działaniach udział wzięło 30 policjantów ruchu drogowego z kolskiej jednostki, którzy podczas służby skontrolowali ponad 100 pojazdów. Niestety, efektem prowadzonych działań było również ujawnienie 143 wykroczeń, z czego 45 to wykroczenia popełnione przez pieszych. Najczęściej dotyczyły one przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.
Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zagrożenie bezpieczeństwa pieszych na drodze jest ich widoczność dla kierujących pojazdami. Dlatego pamiętajmy, że podczas mgły, opadów deszczu lub śniegu, nasza widoczność jest bardzo ograniczona. W trosce o nasze życie i zdrowie nie zapominajmy o elementach odblaskowych, które w dużej mierze pozwolą nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.
źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

2 KOMENTARZE

  1. A co z rowerzystami , którzy zamiast jeździć ścieżkami rowerowymi jeżdżą ulicą? Czy też na to policja zwróci uwagę?

  2. O brawo kołyska policji…. Odrazu wam dodatek 1000+ może zaczniecie normalnie pracować a nie polować na mandaty jak głodny na suchar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here