Uhonorowani społecznicy gminy Dąbie

0
32

Marcowa sesja dąbskiego samorządu rozpoczęła się od wspomnienia wygranej, którą w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” zdobyła sołtys wsi Tarnówka Iwony Olczyk. W konkursie Mistrzowie Agro 2020 organizowanym przez ww. redakcję pani Iwona zajęła I miejsce w kategorii Sołtys Roku Powiatu Kolskiego.

Uhonorowany został także Jan Wojciechowski – działacz sportowy i społecznik, potrafiący integrować wokół siebie wielu ludzi, a także angażujący się m.in. w akcje zbiórki krwi w gminie. Doceniając wkład Jana Wojciechowskiego w propagowanie krwiodawstwa, Zofia Rowecka kierownik biura PCK w Kole oraz Sylwia Pokrywczyńska prezes Klubu Młodzieżowego HDK PCK w Kole odznaczyły go medalem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, a burmistrz Tomasz Ludwicki wyraził mu wdzięczność za zaangażowanie i bezinteresowne poświęcanie się sprawom lokalnej społeczności.

Miłym akcentem sesji było także odznaczenie przez posła na Sejm RP Pana Tadeusza Tomaszewskiego działaczy klubu LZS Karszew. Za wkład w rozwój sportu na terenie gminy Dąbie zostali docenieni i przyjęli odznaki Jan Wojciechowski, Stanisław Basiński, Mirosław Kotarski i Sylwester Święcicki. Odznaczeni są wieloletnimi działaczami klubu piłkarskiego LZS Karszew krzewiącego wśród młodych mieszkańców rywalizację w duchu fair play i zdrowy tryb życia. Nagrodzonych cechuje pasja do sportu, którą ,zarażają dzieci i młodzież oraz dbałość o zapewnienie odpowiednich warunki organizacyjno-gospodarczych wiejskiego klubu, poprzez m.in. pozyskiwanie dotacji na rozwój sportu.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here