Uhonorowani społecznicy gminy Dąbie

0
61

Marcowa sesja dąbskiego samorządu rozpoczęła się od wspomnienia wygranej, którą w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” zdobyła sołtys wsi Tarnówka Iwony Olczyk. W konkursie Mistrzowie Agro 2020 organizowanym przez ww. redakcję pani Iwona zajęła I miejsce w kategorii Sołtys Roku Powiatu Kolskiego.

Uhonorowany został także Jan Wojciechowski – działacz sportowy i społecznik, potrafiący integrować wokół siebie wielu ludzi, a także angażujący się m.in. w akcje zbiórki krwi w gminie. Doceniając wkład Jana Wojciechowskiego w propagowanie krwiodawstwa, Zofia Rowecka kierownik biura PCK w Kole oraz Sylwia Pokrywczyńska prezes Klubu Młodzieżowego HDK PCK w Kole odznaczyły go medalem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, a burmistrz Tomasz Ludwicki wyraził mu wdzięczność za zaangażowanie i bezinteresowne poświęcanie się sprawom lokalnej społeczności.

Miłym akcentem sesji było także odznaczenie przez posła na Sejm RP Pana Tadeusza Tomaszewskiego działaczy klubu LZS Karszew. Za wkład w rozwój sportu na terenie gminy Dąbie zostali docenieni i przyjęli odznaki Jan Wojciechowski, Stanisław Basiński, Mirosław Kotarski i Sylwester Święcicki. Odznaczeni są wieloletnimi działaczami klubu piłkarskiego LZS Karszew krzewiącego wśród młodych mieszkańców rywalizację w duchu fair play i zdrowy tryb życia. Nagrodzonych cechuje pasja do sportu, którą ,zarażają dzieci i młodzież oraz dbałość o zapewnienie odpowiednich warunki organizacyjno-gospodarczych wiejskiego klubu, poprzez m.in. pozyskiwanie dotacji na rozwój sportu.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Dąbiu