Uderzył w opla zaparkowanego na poboczu. Miał 2 promile w wydychanym powietrzu

0
249

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło w miniony poniedziałek w Głogowej, w gminie Kłodawa. W zaparkowanego na poboczu opla sintrę uderzył siedzący za kierownicą renault megane. Sprawcą kolizji okazał się 66-letni mieszkaniec gminy Kłodawa, który był nietrzeźwy. Miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W miejscowości Głogowa, gm. Kłodawa, w poniedziałek, 10 lipca, doszło do zdarzenia drogowego. Zgłoszenie o nim dotarło do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o 17.13. Na miejsce udały się dwa zastępy OSP Kłodawa i jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole.

Po przybyciu na miejsce ratownicy ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane zjechał z pasa jezdni i uderzył w zaparkowanego na poboczu opla sintrę. Oba pojazdy zostało mocno uszkodzone. Skutkiem kolizji było również uszkodzenie płotu na prywatnej posesji.

W trakcie działań strażacy zabezpieczyli teren. Wstrzymany został ruch w obu kierunkach na drodze powiatowej. Kierującemu renault megane, który był przytomny, ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. – Sprawcą zdarzenia jest 66-letni mieszkaniec gminy Kłodawa, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 2,058 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przed sądem odpowie za kierownie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności – poinformował rzecznik KPP w Kole, Krzysztof Jóźwiak.

zdjęcia: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here