Uczniowie ZSRCKU w Kościelcu laureatami konkursów

0
388
glazer

Uczniowie ZSRCKU w Kościelcu zostali laureatami dwóch konkursów: „Policjanci w służbie historii” i „Żołnierze w służbie historii”. Nagrodami da nich są wyjazdy do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz do Włoch, gdzie przejadą śladami armii gen. Andersa.

Policjanci w służbie historii” to konkurs adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz znaczeniem dla niepodległości Polski. W ramach zadań konkursowych uczniowie musieli odnaleźć i opisać miejsce pamięci związane z historią policji, przedstawić sylwetkę zasłużonego policjanta. W kręgu ich zainteresowań pozostał Jan Glazer.

Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie wraz z opiekunem wezmą udział w specjalnie przygotowanym dwudniowym programie.

Drugi z konkursów, w którym wychowankowie kościeleckiej szkoły zostali także laureatami to I edycja „Żołnierzy w służbie historii”.

Ten konkurs był adresowany do uczniów klas mundurowych w ramach współpracy Biura Edukacji Narodowej IPN i Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON, a jego celem było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii oręża polskiego w XX wieku.

W ramach konkursowych działań uczniowie musieli odkryć miejsca pamięci związane z historią oręża polskiego, sylwetkę żołnierza, którego postawa jest wzorem służby Polsce i Polakom. Swoją uwagę skierowali na pilota Ryszarda Malczewskiego.

W nagrodę uczniowie klasy III Technikum Ekonomicznego o profilu prawno-mundurowym, wraz z opiekunem, Anetą Gorzkowską, od 2 do 9 października 2019 pojadą w objazd edukacyjny do Włoch śladami 2. Korpusu Polskiego armii gen. Władysława Andersa.

źródło i zdjęcia: ZSRCKU w Kościelcu

Inne informacje o ZSRCKU w Kościelcu – czytaj TUTAJ