Uczniowie ZSRCKU w Kościelcu laureatami konkursów

0
243
glazer

Uczniowie ZSRCKU w Kościelcu zostali laureatami dwóch konkursów: „Policjanci w służbie historii” i „Żołnierze w służbie historii”. Nagrodami da nich są wyjazdy do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz do Włoch, gdzie przejadą śladami armii gen. Andersa.

Policjanci w służbie historii” to konkurs adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz znaczeniem dla niepodległości Polski. W ramach zadań konkursowych uczniowie musieli odnaleźć i opisać miejsce pamięci związane z historią policji, przedstawić sylwetkę zasłużonego policjanta. W kręgu ich zainteresowań pozostał Jan Glazer.

Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie wraz z opiekunem wezmą udział w specjalnie przygotowanym dwudniowym programie.

Drugi z konkursów, w którym wychowankowie kościeleckiej szkoły zostali także laureatami to I edycja „Żołnierzy w służbie historii”.

Ten konkurs był adresowany do uczniów klas mundurowych w ramach współpracy Biura Edukacji Narodowej IPN i Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON, a jego celem było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii oręża polskiego w XX wieku.

W ramach konkursowych działań uczniowie musieli odkryć miejsca pamięci związane z historią oręża polskiego, sylwetkę żołnierza, którego postawa jest wzorem służby Polsce i Polakom. Swoją uwagę skierowali na pilota Ryszarda Malczewskiego.

W nagrodę uczniowie klasy III Technikum Ekonomicznego o profilu prawno-mundurowym, wraz z opiekunem, Anetą Gorzkowską, od 2 do 9 października 2019 pojadą w objazd edukacyjny do Włoch śladami 2. Korpusu Polskiego armii gen. Władysława Andersa.

źródło i zdjęcia: ZSRCKU w Kościelcu

Inne informacje o ZSRCKU w Kościelcu – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here