Uczniowie ze szkół gminy Koło nie nudzili się podczas zimowych ferii

0
129

Ferie zimowe dobiegły końca. Uczniowie placówek oświatowych gminy Koło nie nudzili się podczas odpoczynku. Wszystkie szkoły zorganizowały zajęcia dla swoich uczniów.

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu odbywały się zajęcia nauki gry w szachy, a w świetlicy szkolnej można było przeprowadzić różnego rodzaju eksperymenty. W bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia z ciekawą książką. Natomiast miłośnicy wycieczek wyjechali do Łodzi. Uczniowie II klasy gimnazjum cały pierwszy tydzień zmagali się z zagadnieniami ekonomii podczas udziału w projekcie „Ferie z ekonomią”. W trakcie zajęć odwiedzili między innymi kopalnię w Kłodawie i poznawali tajniki polskiego pieniądza. Dokonania można śledzić na blogu, który stworzyli sami uczniowie.

W Szkole Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie były to przede wszystkim gry zespołowe: siatkówka dziewcząt i chłopców, piłka nożna halowa oraz tenis stołowy rozgrywany przy kilku stołach.

Pierwszego dnia ferii, w poniedziałek, 11 uczniów uczestniczyło w MOSiR-ze w Kole w Feryjnym Turnieju Piłki Halowej dla szkół miejskich i gminnych.

Szkoła Podstawowa w Kiełczewie zaoferowała swoim uczniom zajęcia plastyczne, turniej szachowy, naukę tańca disco, poznawanie programów i gier komputerowych oraz gry planszowe.

źródło: Urząd Gminy Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here