Uczniowie ze szkół gminy Koło nie nudzili się podczas zimowych ferii

0
156

Ferie zimowe dobiegły końca. Uczniowie placówek oświatowych gminy Koło nie nudzili się podczas odpoczynku. Wszystkie szkoły zorganizowały zajęcia dla swoich uczniów.

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu odbywały się zajęcia nauki gry w szachy, a w świetlicy szkolnej można było przeprowadzić różnego rodzaju eksperymenty. W bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia z ciekawą książką. Natomiast miłośnicy wycieczek wyjechali do Łodzi. Uczniowie II klasy gimnazjum cały pierwszy tydzień zmagali się z zagadnieniami ekonomii podczas udziału w projekcie „Ferie z ekonomią”. W trakcie zajęć odwiedzili między innymi kopalnię w Kłodawie i poznawali tajniki polskiego pieniądza. Dokonania można śledzić na blogu, który stworzyli sami uczniowie.

W Szkole Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie były to przede wszystkim gry zespołowe: siatkówka dziewcząt i chłopców, piłka nożna halowa oraz tenis stołowy rozgrywany przy kilku stołach.

Pierwszego dnia ferii, w poniedziałek, 11 uczniów uczestniczyło w MOSiR-ze w Kole w Feryjnym Turnieju Piłki Halowej dla szkół miejskich i gminnych.

Szkoła Podstawowa w Kiełczewie zaoferowała swoim uczniom zajęcia plastyczne, turniej szachowy, naukę tańca disco, poznawanie programów i gier komputerowych oraz gry planszowe.

źródło: Urząd Gminy Koło