Uczniowie z Brdowa zdobyli pięć medali

0
258

Uczniowie z Brdowa zdobyli pięć medali. Przywieźli je z 21. Kaszubskich Regat Wioślarskich im. Bolesława Drewka w Swornegaciach. Byli na nich wczoraj, tj. 8 czerwca. Do Swornegaci pojechało 13 zawodników z klas od piątej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum. Zawody odbyły się na jednym z kilku jezior tej pięknej miejscowości. Obok zawodników z Brdowa wystartowali gospodarze, 4 kluby z Gdańska oraz 3 z Bydgoszczy i Torunia.

Pierwsze miejsca zajęli Karolina Strybel i Oskar Junkiert, a drugie Weronika Pokrywczyńska. Wszyscy startowali na miniłodziach typu plastex. Trzecie miejsce w kategorii juniorów młodszych, na jedynkach, wywalczyli Patryk Junkiert oraz czwórka dziewcząt ze sternikiem na łodziach typu C w składzie: Karolina Strybel, Weronika Pokrywczyńska, Eliza Sompolna, Aleksandra Junkiert i sternik Norbert Sompolski. – Wioślarstwo uczy pokory, nie zawsze faworyci muszą wygrywać. To pokazały te zawody – stwierdził Bartosz Mikołajczyk. – Warto podkreślić, że czwórka ze sternikiem zdobyła w tym roku już trzeci medal na wodzie – zaznaczył Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów