Uczniowie z Brdowa zdobyli pięć medali

0
146

Uczniowie z Brdowa zdobyli pięć medali. Przywieźli je z 21. Kaszubskich Regat Wioślarskich im. Bolesława Drewka w Swornegaciach. Byli na nich wczoraj, tj. 8 czerwca. Do Swornegaci pojechało 13 zawodników z klas od piątej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum. Zawody odbyły się na jednym z kilku jezior tej pięknej miejscowości. Obok zawodników z Brdowa wystartowali gospodarze, 4 kluby z Gdańska oraz 3 z Bydgoszczy i Torunia.

Uczniowie z Brdowa zdobyli pięć medali

Pierwsze miejsca zajęli Karolina Strybel i Oskar Junkiert, a drugie Weronika Pokrywczyńska. Wszyscy startowali na miniłodziach typu plastex. Trzecie miejsce w kategorii juniorów młodszych, na jedynkach, wywalczyli Patryk Junkiert oraz czwórka dziewcząt ze sternikiem na łodziach typu C w składzie: Karolina Strybel, Weronika Pokrywczyńska, Eliza Sompolna, Aleksandra Junkiert i sternik Norbert Sompolski. – Wioślarstwo uczy pokory, nie zawsze faworyci muszą wygrywać. To pokazały te zawody – stwierdził Bartosz Mikołajczyk. – Warto podkreślić, że czwórka ze sternikiem zdobyła w tym roku już trzeci medal na wodzie – zaznaczył Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Więcej informacji o wioślarzach z Brdowa czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here