Uczniowie SP w Sokołowie laureatami ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego

0
180
IMG_4035

Uczniowie z SP w Sokołowie swoją przygodę z ekonomią rozpoczęli w czasie ferii zimowych. Ferie z ekonomią to projekt edukacyjny, realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, do którego przystąpiła gmina Koło.

Uczniowie w pierwszym etapie projektu pracowali w szkole, poznawali podstawowe zagadnienia ekonomiczne, zawarte w trzech modułach: moje przedsiębiorstwo, moje finanse, moja firma. Młodzież odwiedziła Ludowy Bank Spółdzielczy w Kole, firmę produkcyjną Andre Abrasive Articles oraz firmę usługową kawiarnię „Fantazja”.

Ferie skończyły się, ale nie przygoda z ekonomią. Po przystąpieniu do drugiego etapu projektu, przez następne dwa miesiące, młodzież pracowała nad tworzeniem modelu biznesowego przedsięwzięcia w lokalnej społeczności.

Proces przygotowania prac był niezwykle trudny z uwagi na pandemię koronawirusa. Prace z uczniami prowadzone były zdalnie, ale udało się opracować pracę konkursową, w której uczniowie zaprezentowali swój oryginalny pomysł na biznes. Komisja oceniała zgodność pracy z wymogami formalnymi, pomysłowość, wartość merytoryczną oraz wykonanie pracy. Zgodnie z zasadami konkursu, z wszystkich prac nadesłanych z całej Polski, komisja złożona z organizatora, przedstawicieli uczelni ekonomicznych i przedsiębiorców wyłoniła pięć najlepszych prac.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie SP w Sokołowie z projektem pt. „Cafeteka”. Co oznacza Cafeteka? To miejsce magiczne, do którego zaglądają mieszkańcy naszej gminy, aby odetchnąć od zgiełku dnia codziennego. To relaks, a jednocześnie realizacja pasji, poczucie przynależności, uznanie i samorealizacja. Młodzieży gratulujemy i życzymy sukcesów w trzecim etapie – konkursie wiedzy ekonomicznej.

źródło: Urząd Gminy w Kole, zdjęcia: archiwum SP w Sokołowie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here