Uczniowie kolskiej SP nr 1 nagrodzeni w wojewódzkim konkursie

0
148

Wychowanie patriotyczne i obywatelskie w SP nr 1 w Kole pełni bardzo ważną rolę, dlatego też nauczycielka historii, Monika Broda, przystąpiła wraz ze swoimi uczniami do realizacji III Cyklu Projektu Żołnierze Wyklęci „Śladami życiowych wyborów gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

Zgodnie z założeniami polityki oświatowej, kształtowanie postaw patriotycznych oraz kształcenie rozwijające kreatywność i innowacyjność wśród uczniów, jest jedną z propozycji umożliwiających zrealizowanie tych priorytetów edukacyjnych są działania projektowe.

Celem tegorocznej edycji konkursu było przybliżenie uczniom losów Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, generała brygady Wojska Polskiego, organizatora i dowódcy Kedywu Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego AK, pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego.

Organizatorami konkursu są: wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Itman, Urząd Miasta Konina, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie, Koniński Dom Kultury oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Uczniowie mogli wziąć udział w 4 kategoriach konkursowych: lapbook, praca plastyczna, komiks, praca literacka – wiersz.

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole w gronie nagrodzonych uczniów znaleźli się: Kinga Jankowska z kl. 7c, która w kategorii komiks zajęła I miejsce, oraz Jakub Łączkowski z kl. 8d, który w kategorii plastycznej, uplasował się na II pozycji. Ponadto Paweł Grabowicz i Jakub Łączkowski, obaj z 8d, w kategorii literackiej, otrzymali wyróżnienia.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 5 marca w Konińskim Domu Kultury.

źródło i zdjęcia: SP nr 1 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here