Uczestniczyli w wideokonferencji podsumowującej projekt Erasmus Plus [FOTO]

0
222

Wideokonferencją z kolegami w niemieckim Reinbeku oraz fińskim Orimattila wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole podsumowali projekt Erasmus Plus, który od września 2015 roku był realizowany w tej placówce. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście, którzy byli witani przez włodarzy i dyrektorów szkół z miast partnerskich. – Impreza wieńcząca nasz projekt aktualnie odbywa się w Niemczech, w Reinbeku, w szkole, z którą nawiązaliśmy współpracę. A projekt niestety, już kończymy. W jego ramach więcej wymian nie będzie – powiedziała nauczycielka języka angielskiego w SP nr 3, Kinga Drzewiecka, dodając jednak, że niewykluczone jest, że SP nr 3 podejmie starania, by uczestniczyć w podobnych międzynarodowych przedsięwzięciach i nawiązać kolejną współpracę, ale szczegóły na ten temat na razie nie są znane.

Tymczasem 9-osobowa grupa uczniów SP nr 3 w Kole do jutra przebywa w Reinbeku. Tam gospodarze przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji. Wśród nich był wspólny wyjazd nad Morze Północne i wizyta w fokarium. Oczywiście, nie brakuje lekcji z rówieśnikami z Niemiec i Finlandii, udziału w apelach i tworzenia gołębia pokoju.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here