Uczcili 1 września i pożegnali wakacje

0
148

Pomimo niesprzyjającej pogody, w sobotnie przedpołudnie 2 września, w Ośrodku Ligi Obrony Kraju w Kole, odbył się otwarty dwubój sportowy dla dzieci i młodzieży. Imprezą tą uczczona została 78. rocznica wybuchu II wojny światowej, a także pożegnane tegoroczne wakacje.
Uczestnicy dwuboju startowali kolejno w strzelaniu z pneumatyka do tarczy, a następnie w rzutach granatem F1 do celu .Każdy z zawodników oddał po 10 strzałów do tarczy z odległości 10 metrów od stanowiska strzeleckiego i wykonał po 10 rzutów granatem do starej opony odległej od stanowiska rzutu o 5 metrów.
W kategorii dziewcząt zwyciężyła 13-letnia Kinga Tyburek. Tuż za nią była 7-letnia Marta Wasilewska. Trzecie miejsce zajęła 13-letnia Karolina Kaczorowska, a czwarte – 8-letnia Klaudia Kwiatkowska.
W kategorii chłopców zwyciężył 6-letni Antoś Kwiatkowski. Drugie miejsce zajął 9-letni Jaś Wasilewski, a trzeci był 11-letni Emanuel Szadkowski.
Również panie rozegrały swoją konkurencję, ale z powodu opadów deszczu jedynie w strzelaniu do tarczy. Zwyciężyła Irena Tyburek przed Aliną Szadkowską i Małgorzatą Stężewską.
Po paniach startowało tylko dwóch panów: Roman Borysiewicz oraz Andrzej Wasilewski. Pierwszy uzyskał 37 punków, natomiast drugi – 25.
Najmłodszym zawodnikiem dwuboju był 6-letni Antoś Kwiatkowski, a wśród dziewcząt 7-letnia Marta Wasilewska.
Po zawodach w klubowej świetlicy czekały na wszystkich uczestników ciepłe kiełbaski. Tradycyjnie dla młodych zawodników od klubu była tabliczka czekolady.
Zawody strzeleckie prowadzili oraz rzuty granatami nadzorowali Andrzej Kowalski i Roman Borysiewicz. Krótką historię wydarzeń sprzed 78 laty przypomniał uczestnikom kierownik klubu, życząc dzieciom i młodzieży sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym Organizatorami dwuboju sportowego byli Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.
źródło i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here