Uciekał z… 2,5 promilami w organizmie

0
141

Do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów doszło w środę, 4 listopada, po godzinie 19.00. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że motorowerzysta, podczas włączania się do ruchu, uderzył w zaparkowany pojazd marki BMW, a następnie odjechał. Całe zajście widział m.in. właściciel auta, który natychmiast zatrzymał motorowerzystę. Szybko okazało się, że przyczyną próby ucieczki z miejsca zdarzenia kierującego był alkohol.

51-letni mieszkaniec gminy Koło był w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że motorowerzysta posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także za przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających jest jednym z najpowszechniejszych przestępstw w ruchu drogowym. Mimo grożących za to konsekwencji, niektórzy kierujący nadal wsiadają „za kółko” po alkoholu, nie bacząc na zagrożenia, jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać, że w następstwie ponownego popełnienia takiego przestępstwa, sankcje karne są znacznie surowsze, a kierujący autem może na zawsze pożegnać się z uprawnieniami do kierowania pojazdami, utracić wolność na kilka lat, a jego majątek może się pomniejszyć nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here