Uciekał z… 2,5 promilami w organizmie

0
158

Do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów doszło w środę, 4 listopada, po godzinie 19.00. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że motorowerzysta, podczas włączania się do ruchu, uderzył w zaparkowany pojazd marki BMW, a następnie odjechał. Całe zajście widział m.in. właściciel auta, który natychmiast zatrzymał motorowerzystę. Szybko okazało się, że przyczyną próby ucieczki z miejsca zdarzenia kierującego był alkohol.

51-letni mieszkaniec gminy Koło był w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że motorowerzysta posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także za przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających jest jednym z najpowszechniejszych przestępstw w ruchu drogowym. Mimo grożących za to konsekwencji, niektórzy kierujący nadal wsiadają „za kółko” po alkoholu, nie bacząc na zagrożenia, jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać, że w następstwie ponownego popełnienia takiego przestępstwa, sankcje karne są znacznie surowsze, a kierujący autem może na zawsze pożegnać się z uprawnieniami do kierowania pojazdami, utracić wolność na kilka lat, a jego majątek może się pomniejszyć nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole