Turniej w Grzegorzewie po raz szósty

0
165

Grzegorzew, po raz szósty był gospodarzem Finału Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grzegorzewie oraz w hali sportowej.

Celem rywalizacji jest popularyzacja wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie bezpiecznego, odpowiedzialnego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym oraz umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej.

Turniej w Grzegorzewie. Na czym polegał?

Turniej składał się z trzech części. Pierwsza była teoretyczna, dwie kolejne praktyczne. Podczas pierwszej uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, a w drugiej i trzeciej umiejętnościami udzielania pomocy przedmedycznej oraz sprawnością poruszania się rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

Uczestnikami w turnieju byli reprezentacji gmin z powiatu kolskiego. Byli to młodzi mieszkańcy Koła oraz gmin Koło, Kłodawa, Przedecz, Chodów, Dąbie, Osiek Mały i Grzegorzew.

Nagrody ufundowali samorządowcy, których przedstawiciele brali udział w turnieju oraz Starostwo Powiatowe w Kole. Współorganizatorami turnieju byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie i Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW w Poznaniu, a wszystko przy pomocy licznych sponsorów.

Wyniki turnieju w Grzegorzewie

Pierwsze miejsce drużynowo w grupie I zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie, w składzie: Łucja Plucińska, Milena Żurawik, Jan Bednarowicz i Kacper Zalas.

Indywidualnie najlepszą okazała się Łucja Plucińska, również ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie. Kolejne miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa w Korzeczniku, Szkoła Podstawowa we Wrzącej Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Chełmnie, Szkoła Podstawowa w Chodowie, Szkoła Podstawowa w Drzewcach.

W grupie II pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu, w składzie: Inga Urbaniak, Dominik Kaźmierczak, Joachim Kaźmierczak. Najlepszym indywidualnie okazał się Dominik Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa w Barłogach, Szkoła Podstawowa w Krzeczniku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie, Szkoła Podstawowa w Drzewcach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole, Szkoła Podstawowa w Przedczu i Szkoła Podstawowa w Chodowie.

Uczestnikom zmagań w turnieju pogratulowali wójtowie radni oraz goście obecni na wydarzeniu.

źródło i zdjęcia: Urząd Gminy Grzegorzew

Artykuły powiązane: szukaj tutaj

Artykuły powiązane: szukaj tutaj

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here