Trzy orszaki i Trzej Królowie na koniach [FOTO]

0
593

W tym roku Orszaki Trzech Króli, które przeszły ulicami miast w Polsce, wędrowały pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. To słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II, podczas jego pierwszej pielgrzymki do Polski, 40 lat temu.

W Kole, orszak z Azji, czyli z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, podążył ulicami Mickiewicza, Nowowarszawską, Sienkiewicza i Wojciechowskiego. Ten z Afryki, czyli z parafii Matki Bożej Częstochowskiej, przeszedł Blizną, Wojciechowskiego, Niezłomnych i Prusa, a z Europy, czyli z kościoła pw. św. Bogumiła maszerował ulicami Konopnickiej, 3 Maja, Sienkiewicza i Wojciechowskiego. Wszystkie spotkały się na parkingu przed budynkiem starostwa, gdzie trwały śpiewy, radosne powitania kolejnych przybywających orszaków oraz wystawiono scenkę, w której król Herod zachęca trzech monarchów, by dali mu znać, gdy znajdą nowo narodzonego Jezusa.

Po niej trzej mędrcy wsiedli na konie i za gwiazdą podążyli wraz w wiernymi w poszukiwanie Świętej Rodziny…

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego Orszaku Trzech Króli w Kole.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here