Trzej Królowie i mieszkańcy w barwnym orszaku na ulicach Koła

0
730

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła Trzem Królom i licznie zgromadzonym mieszkańcom Koła na trasie tegorocznego orszaku, który swój początek wziął po spotkaniu Mędrców z Europy, Azji i Afryki przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole. Stamtąd, z kolędami i radosnymi okrzykami na ustach, podążyli do kościoła pw. świętego Bogumiła, by pokłonić się Jezusowi.

Dziś ulicami Koła przeszedł Orszak Trzech Króli, ale zanim to się stało, uroczystości święta Objawienia Pańskiego rozpoczęły się w trzech kolskich parafiach eucharystiami. Po nich ze świątyń wyruszyły trzy orszaki, na czele z Mędrcami z Europy, Azji i Afryki, by spotkać się przed budynkiem Starostwa Powiatowego, i dalej – już w połączonym barwnym pochodzie – podążyć do kościoła pw. świętego Bogumiła, by pokłonić się maleńkiemu Jezusowi, Maryi i Józefowi.

Zwieńczeniem tegorocznych uroczystości 6 stycznia było widowisko jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here