Trwa policyjna akcja „Bezpieczny weekend”

0
65
IMG_7406

Trwa policyjna akcja „Bezpieczny weekend”, w którą włączyli się także kolscy policjanci. Pod hasłem „Bezpieczny weekend – sierpniowy weekend 2019” kryją się działania podejmowane od 14 do 18 sierpnia br. Będą to wzmożone kontrole, podczas których mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzać stan trzeźwości i stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci.

Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, dlatego też kolscy policjanci będą realizować intensywne działania kontrolne. Na terenie całego powiatu kolskiego w tym czasie pojawi się więcej patroli z Wydziału Ruchu Drogowego, wspomaganych przez innych funkcjonariuszy z pionu prewencji. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na wszystkie wykroczenia, które są przyczynami zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zapowiadają zero tolerancji dla kierujących pojazdami, którzy dopuszczą się przekroczenia dozwolonej prędkości, prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz innych niebezpiecznych zachowań na drodze.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo podczas jazdy w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach.
Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o szczególną rozwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Przed wyjazdem w trasę przypominamy też kilka zasad:

  • sprawdźmy stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) oraz niezbędne dokumenty (prawo jazdy, ważne ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi),

  • zawsze korzystajmy z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

  • przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych,

  • pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami. Oni nie zawsze są widoczni na drodze,

  • wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację,

  • bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

źródło: KPP w Kole

O innych policyjnych akcjach czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here