Trwa akcja służb w związku z alarmem bombowym! AKTUALIZACJA

0
747
2

Trwa akcja służb, które podjęły czynności w związku z informacją, jaka o 12.10, za pośrednictwem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, trafiła do Komendy Powiatowej Policji w Kole. Chodzi o możliwość podłożenia ładunku wybuchowego w siedzibie Urzędu Skarbowego w Kole. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby, czyli policja, straż pożarna oraz specjalna grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego naszej komendy. To policjanci wyspecjalizowani w poszukiwaniu przedmiotów, po których można by sadzić, że są ładunkami wybuchowymi – poinformował rzecznik KPP w Kole, podkom. Przemko Chudykowski.

Zarządzona została ewakuacja obiektu. – Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia, a grupa specjalna dokonuje sprawdzania pomieszczeń budynku.

Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja

Przeszukanie pomieszczeń zostało zakończone. Funkcjonariusze nie znaleźli żadnych przedmiotów, które mogłyby wskazywać, że są to niebezpieczne materiały. Akcja zakończyła się około 14.30, kiedy to oddano i przywrócono urząd do normalnego funkcjonowania.

Zatem był to fałszywy alarm. Teraz przed policjantami czynności polegające na ustaleniu, kto za nim stoi, dokonując nieodpowiedzialnego zgłoszenia. Jest to bowiem przestępstwo, a precyzuje je artykuł 224 a Kodeksu karnego, który brzmi: “Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

zdjęcia: Czytelnicy – dziękujemy

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here