Troje kolskich radnych opuściło szeregi klubu „Zjednoczona Prawica”

0
366
Fotoram io-2

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Kole wiceprzewodniczący Mariusz Budny złożył rezygnację z przynależności do Klubu Radnych „Zjednoczona Prawica”, wyrażając jednocześnie chęć wstąpienia do klubu „Porozumienie dla Koła”. Ta zaskakująca decyzja spotkała się z zadowoleniem burmistrza Krzysztofa Witkowskiego. – Jestem pewien, że „Porozumienie dla Koła” wiele zyska, przyjmując w swe szeregi doświadczonego radnego, obeznanego z zagadnieniami samorządowymi stwierdził włodarz. Aprobatę wyraził szef klubu Mariusz Hanefeld. – Innych, niezrzeszonych radnych, także zapraszamy w nasze szeregi.

Na tym jednak nie koniec. Ze „Zjednoczonej Prawicy” wystąpił także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański, starając się radnym niezrzeszonym, oraz Halina Musiałek.
Artur Szafrański wyjaśnił swoją decyzję. „Pragnę zaznaczyć, że moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z trudnościami w relacjach z kimkolwiek z radnych należących do Klubu „Zjednoczona Prawica”. Decyzja została podjęta w oparciu o uzyskanie pełnej niezależności w pełnieniu mandatu radnego. Jednocześnie dziękuję koleżankom i kolegom z klubu za dotychczasową współpracę” napisał.

Zatem aktualnie Klub „Porozumienie dla Koła” ma w kolskim organie uchwałodawczym większość, czyli 11 członków. Klub „Zjednoczona Prawica” zrzesza 5 rajców, Klub „Niezależni” – 3, a dwoje rajców, czyli Artur Szafrański i Halina Musiałek pozostają niezależni.

źródło: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here