Tomasz Raczek gościł w Kole

0
122

Na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole do naszego miasta, wczoraj, przybył Tomasz Raczek – teatrolog, krytyk filmowy i publicysta, autor i gospodarz programów telewizyjnych „Ze sztuką na ty”, „Perły z Lamusa” (z Zygmuntem Kałużyńskim), „Siódme Niebo”, „Perły i wieprze”, „Weekendowy Magazyn Filmowy” i „Kultowe rozmowy” i radiowych w wielu stacjach, a także autor licznych publikacji książkowych, m.in.: „Karuzela z idolami. Gwiazdozbiór osobisty”, „Kultowe rozmowy. Kobiety znane i niespodziewane”, „Karuzela z Madonnami”, „Kinopassana. Sztuka oglądania filmów”, a wraz z Zygmuntem Kałużyńskim „Alfabetu na 4 ręce”. Wszystkie pozycje zostały wydane nakładem Instytutu Wydawniczego Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego, którego Tomasz Raczek jest założycielem i właścicielem. Tomasz Raczek jest laureata Wiktora (1986) oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej. Obecnie prowadzi videoblog, w którym recenzuje filmy pojawiające się w polskiej dystrybucji.

Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej ratusza. Prowadziła je Anna Polichnowska. Gość opowiadał o okolicznościach poznania Zygmunta Kałużyńskiego, karierze zawodowej, polskim kinie i telewizji, w której miał przyjemność niegdyś pracować. Przybliżył mechanizmy przyznawania nagród filmowych w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Zrecenzował kilka ważnych filmów m.in. „Zimną wojnę”, „Boże Ciało”. Po spotkaniu można było zakupić książki i otrzymać autograf. Było ono także okazją do indywidualnych rozmów oraz wspólnych zdjęć.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here