To był I Bieg Kłodawskiego Święta Soli [FOTO]

0
254
n
n

To był I Bieg Kłodawskiego Święta Soli. Odbył się wczoraj, w ramach tegorocznych obchodów Święta Solnego Miasta oraz 70. rocznicy powstania Kopalni Soli „Kłodawa” SA. Biegacze rywalizowali na dystansie 10 km, a miłośnicy zmierzyli się z 5-kilometrowym dystansem.

W biegu, w kategorii mężczyzn, zwyciężył Marcin Wojewoda przed Dominikiem Torzewskim i Kacprem Janickim. Wśród kobiet natomiast najlepsza okazała się Beata Hejna. Drugie miejsce przypadło Darii Wieczorek, a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Nowacka. W chodzie, z grona panów, najszybciej trasę pokonał Włodzimierz Remisz. Drugi na linii mety pojawił się Karol Budynek, a trzeci był Krzysztof Nowacki. Wśród pań triumfowała Daria Dąbrowska przez Grażyną Tylak i Renatą Górczyńską.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział 140 zawodników, w tym 78 biegaczy i 62 miłośników marszu z kijkami.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.