Teren zabudowany, a na liczniku 122 km/h

0
98

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole, 22 maja br., objęli nadzorem kontrolno-pomiarowym drogę powiatową w miejscowości Krzewata. Po godzinie 19.00 mundurowi zauważyli bardzo szybko jadący pojazd. Po wykonaniu pomiaru na urządzeniu wyświetlił się wynik 122 km/h. Do kontroli został zatrzymany mieszkaniec gminy Kłodawa, który kierował samochodem marki Volkswagen Passat.

34-latek za kierownicą swego auta przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 72 km/h. Za popełnione wykroczenie zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące oraz został nałożony wysoki mandat i 10 punktów karnych.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje 34-latka do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą przez najbliższe trzy miesiące. Jeśli osoba w tym czasie będzie prowadzić pojazd mechaniczny, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here