Taka postawa zasługuje na uznanie! Dzięki uczciwemu znalazcy rower wrócił do właściciela

0
333

Uczciwy mieszkaniec Koła przyprowadził na komisariat policji rower, który znalazł w parku im. Stanisława Moniuszki w Kole. Jeszcze tego samego dnia jednoślad wrócił do prawowitego właściciela, który kradzież pojazdu zgłosił kilka godzin wcześniej.

Oficer dyżurny kolskiej komendy, 22 sierpnia br. otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Osiek Mały, dotyczące kradzieży roweru należącego do jego małoletniego syna. Z relacji ojca wynikało, że do zdarzenia doszło 21 sierpnia br. w godzinach popołudniowych. Chłopiec około godziny 17.00 przyjechał do Koła, przypiął rower do stojaka i poszedł na spotkanie ze znajomymi. Po kilku godzinach wrócił i stwierdził, że pojazdu nie ma w miejscu, w którym go pozostawił. Poszukiwania na terenie miasta nie przyniosły rezultatu. Podejrzewając, że doszło do kradzieży, ojciec właściciela roweru zawiadomił policję. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 3 tysięcy złotych. Zaledwie kilka godzin później jednoślad odnalazł się dzięki uczciwemu mężczyźnie. 79-letni mieszkaniec Koła przyprowadził do kolskiej komendy rower, który znalazł w parku im. Moniuszki, nieopodal urzędu pocztowego. Mężczyzna oświadczył, że podczas gimnastyki na zewnętrznej siłowni, zauważył leżący w pobliskich zaroślach rower. Ocenił, że jego wartość jest wysoka i ktoś może go poszukiwać, dlatego też postanowił przyprowadzić rower na policję. Jak się okazało, był to pojazd, którego kradzież zgłoszono wczesnym rankiem tego samego dnia. Mienie powróciło do prawowitego właściciela. Uczciwy znalazca z pewnością zasługuje na słowa uznania.

Przy tej okazji policja przypomina, aby zawsze zabezpieczać rower. Odchodząc nawet na chwilę przypinajmy jednoślad do nieruchomej części otoczenia. Warto również zainwestować w profesjonalne zabezpieczenie i skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno, a im więcej czasu zajmie złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo utraty pojazdu.

Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży rowerów należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje:

  • pozostawienie roweru na balkonie bez dobrego zabezpieczenia

  • pozostawienie roweru na klatce schodowej

  • pozostawienie roweru przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym

  • pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy domu lub mieszkania

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here