Tak duża po raz pierwszy. Uliczna Ewangelizacja w Kole

0
560

To było pierwsze tak duże przedsięwzięcie w Kole przeprowadzone w duchu Nowej Ewangelizacji. Przy wsparciu wszystkich kolskich parafii, 7 kwietnia, odbyła się uliczna Ewangelizacja. Głosili ją przybyli do Koła goście z wielu miejscowości Diecezji Włocławskiej. Zwieńczeniem działań był koncert przed ratuszem prowadzony przez Wspólnotę z Lubicza Alfa.

Inicjatywa wyszła od zawiązanego przed kilkoma laty Forum Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej. Po udanych akcjach w Licheniu i Włocławku, teraz przyszedł czas na nasze miasto. Wczoraj do Koła przyjechało około 100 ewangelizatorów. Po rannej mszy świętej w parafii Św. Bogumiła oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, rozpoczęło się publiczne głoszenie posłania. – Ideą było, by w naszej diecezji zaczęło dziać się coś związanego z wychodzeniem do ludzi zagubionych w wierze – wyjaśniła lokalna organizatorka wydarzenia, Joanna Rągowska związana z Odnową w Duchu Świętym Góra Syjon przy parafii św. Bogumiła. Przyjęliśmy formułę Nowej Ewangelizacji, czyli wychodzimy do tych, których nie ma w kościele. Ewangelizację prowadziły wspólnoty istniejące w Kościele katolickim, m. in. Odnowa w Duchu Świętym, Szkoła Maryi, Kościół Domowy, Wspólnota Alfa, Ekipa dla Jezusa z Lichenia, łącznie ponad 100 osób. Każda wyposażona w identyfikator z pieczęcią parafii. Głosiliśmy mieszkańcom Koła Dobrą Nowinę, proponowaliśmy rozmowę, modlitwę w określonej intencji. Rozdaliśmy ulotki informujące o istniejących lokalnie wspólnotach, możliwościach dalszej formacji. Czasem w człowieku coś się zapala, ale nie wie, gdzie pójść dalej…

Organizatorzy byli też przed ratuszem, gdzie wspólnota Alfa chrystianizowała poprzez muzykę i śpiew. Od 14.30 natomiast w kościele pw. świętego Bogumiła miało miejsce zakończenie ewangelizacji z modlitwą uwielbienia.

źródło: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here