Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole z certyfikatem za udział w projekcie

0
32

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pn. „Piękna Nasza Polska Cała”, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości narodowej uczniów, poprzez poznawanie historii Polski, symboli narodowych i tradycji oraz umacnianie poczucia dumy z bycia Polakiem.

Koordynatorkami projektu, czuwającymi nad realizacją poszczególnych zadań, były nauczycielki: Monika Broda, Aneta Łączkowska, Wiesława Garus i Anna Opas.

Aby zdobyć certyfikat uczestnictwa w projekcie, należało wykonać i udokumentować 11 zadań. Kolskiej „jedynce” udało się zrealizować o kilka więcej, co sprawiło uczniom wiele radości i dało poczucie satysfakcji. Były to m. in. wysłanie kartki z życzeniami dla bohaterów walczących o niepodległość Polski, opisanie najważniejszych miejsc związanych z historią i kulturą Koła, przygotowanie kącika o tematyce patriotycznej z pracami plastyczno-technicznymi uczniów, śpiew pieśni i piosenek patriotycznych oraz programy artystyczne podczas wieczornic i akademii.

źródło: SP nr 1 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here