Strzelali w Kościelcu

0
84
80247863_911315352598217_7535326946087927808_o

W Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu odbyła się pierwsza kolejka V edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej dla powiatu kolskiego i powiatów ościennych. Turniej rozpoczął prezes powiatowej organizacji Ligi Obrony Kraju w Kole, Andrzej Kowalewski, który zwrócił się do zaproszonych gości, wszystkich nauczycieli, opiekunów oraz zawodników z poszczególnych szkół. Podkreślił, iż odbywające się zawody mają szczególny charakter. Zwrócił także uwagę na rosnące zainteresowanie tą dyscypliną sportu oraz znaczące osiągnięcia strzeleckie młodzieży na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym.

Po wystąpieniu prezes Kowalewski odznaczył medalem 75-lecia LOK-u wójta gminy Kościelec Dariusza Ostrowskiego. Włodarz podziękował za wyróżnienie i życzył wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników.

Po zakończonych zawodach nastąpiło rozdanie dyplomów, medali oraz pucharów.
W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął Uczniowski Klub Sportowy ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kłodawy uzyskując 530 punków. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Kłodawy z 526 punktami, a trzecie – drużyna z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego z Kościelca z wynikiem 525 punktów.

Klasyfikacja indywidualna w kategorii dziewcząt przedstawia się następująco. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Tomaszewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie, uzyskując 95 punktów. Za nią uplasowała się Weronika Michalak z ZSRCKU w Kościelcu, uzyskując 91 punktów, a trzecią lokatę wywalczyła Nikola Szymańska z ZSRCKU w Kościelcu, uzyskując 91 punktów.

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Oskar Rutkowski z UKS ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie, uzyskując 95 punktów. Drugi był Kamil Szczęsny z ZSO i T w Kłodawie, uzyskując 92 punkty, a trzeci – Jakub Osiński z ZSRCKU w Kościelcu, uzyskując 92 punkty.

źródło i zdjęcia: ZSRCKU w Kościelcu