Strażacy z powiatu kolskiego też biorą udział w akcji gaszenia pożarów w Szwecji!

0
310

65 strażaków i 20 samochodów wyjechało z Poznania do Szwecji, aby gasić pożary lasów, które niszczą środkową część tego kraju. W  grupie tej, z powiatu kolskiego, znajdują się 3 strażacy i jeden wóz ratowniczo-gaśniczy. Wyjazd wielkopolskich strażaków jest odpowiedzią polskiego rządu na prośbę szwedzkich władz. W sumie pomoc przygotowaną pod kierownictwem MSWiA oraz Komendy Głównej PSP stanowi prawie 140 strażaków i 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Z 15 powiatów województwa wielkopolskiego (chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, jarocińskiego, kaliskiego, kolskiego, konińskiego, kościańskiego, krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego, pilskiego, pleszewskiego, poznańskiego, tureckiego oraz wolsztyńskiego) wyjechało 5 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 7 ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 2 quady, 3kontenery, 3 działka wodno-pianowe dużej wydajności, 2 pompy dużej wydajności, 2 samochody kontenerowe, 2 samochody kwatermistrzowskie, samochód wężowy, samochód dowodzenia i łączności oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy. Z powiatu kolskiego do akcji gaśniczej pojechało 3 strażaków i jeden wóz ratownczo-gaśniczy.

Nasi strażacy dzisiaj wieczorem dojadą do Świnoujścia skąd dalej popłyną promem do Trelleborga. Misja planowana jest na okres do 14 dni. W tym czasie strażacy będą samowystarczalni pod względem logistycznym oraz medycznym, bowiem w skład wielkopolskiej grupy weszło 6 ratowników medycznych.

Przed wyjazdem strażaków w jednostce na poznańskich ratajach odbyła się odprawa z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem oraz wielkopolskim komendantem wojewódzkim PSP bryg. Andrzejem Bartkowiakiem.

źródło i zdjęcie: KW PSP w Poznaniu, mł. bryg. Sławomir Brandt, kpt. Michał Kucierski oraz KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here