Strażacy i pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego gotowi do zimy

0
175
W świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Kole odbyło się spotkanie p.o. komendanta powiatowego PSP w Kole, bryg. Krzysztofa Żurawika oraz funkcjonariuszy wydziału operacyjno-kontrolno-rozpoznawczego tutejszej komendy z przedstawicielami Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie dotyczyło przygotowania gmin z terenu powiatu kolskiego do zapewnienia bezpieczeństwa w sezonie zimowym 2018/2019, w szczególności transportu i dostarczenia środków do życia dla ludności w warunkach braku przejezdności szlaków drogowych i kolejowych, zapewnienia zasilania w energię elektryczną dla obiektów ważnych dla funkcjonowania państwa lub występującego zagrożenia życia i zdrowia, organizacji czasowego zakwaterowania ewakuowanej ludności oraz przygotowania i dostarczania gorących napojów oraz posiłków osobom uwięzionym w samochodach/pociągach lub przyjętych na czasowe zakwaterowanie.
W związku z faktem, iż w okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów, do których dochodzi najczęściej w wyniku wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych p.o. komendant powiatowy PSP w Kole, bryg. Krzysztof Żurawik w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego Bezpieczeństwa” przeprowadził pogadankę na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, z emisją tlenku węgla oraz zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Pogadanka miała również na celu podniesienie świadomości ludzi, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.
źródło i zdjęcia: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here